Szklane zabudowy

Ścianki szklane czy też inne przeszklenia pomieszczeń wykonywane są ze szkła bezpiecznego, hartowanego. Grubość szkła użytego do realizacji projektu jest zależna od gabarytów. Zazwyczaj jest to szkło float 10 lub 12 mm. Sposób mocowania szkła jest ustalany z klientem, ale najczęściej stosuje się specjalistyczne listwy montażowe o wysokości 4 cm. Mają wykończenie ze stali nierdzewnej lub anodowane.

Wysokość, jaką mogą mieć zabudowy szklane, limitowana jest wielkością tafli szklanej, tj. maksymalnie 321 cm. Szerokość maksymalna formatek zazwyczaj oscyluje wokół 100 cm. W takie szklane zabudowy wkomponowuje się drzwi szklane uchylne lub przesuwne. Drzwi wyposażamy w samozamykacz oraz stalowy pochwyt lub zamek z klamką. Służymy pomocą przy tworzeniu projektów na zabudowy szklane w Warszawie.

Ceny? Każdy projekt jest inny i dlatego trudno mówić o precyzyjnej cenie. Na cenę za szklane zabudowy w Warszawie składają się nie tylko koszty szkła (przezroczyste, z wzorami, matowe), ale i okuć mocujących, zamków, pochwytów. Dla osób chcących znać tylko szacunkowe koszty, prosimy przyjąć 800-1000zł brutto za metr kwadratowy takiej zabudowy. Precyzyjne wyceny są ustalane indywidualnie po uzgodnieniu standardu i warunków montażowych.

Wybrane realizacje