Balustrady szklane

Szkło jako balustrada – to rozwiązanie, które pozwoli stworzyć nowoczesny design pomieszczenia.

Do produkcji wykorzystujemy szkło bezpieczne, hartowane, jednolite o grubości 12 mm lub laminowane 16 mm.
Balustrada szklana, wbrew potocznym obawom, charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na uderzenia. Jest stabilna i łatwa do utrzymania w czystości.

Wykonujemy balustrady szklane jako samonośne konstrukcje montowane do boku schodów przy użyciu specjalnych mocowań punktowych ze stali nierdzewnej.

Kształty szkła dopasowujemy do biegu schodów, nadając im całkowicie niepowtarzalny wygląd.
Krawędź górna balustrady może być zakończona poręczą stalową lub nie. Płynne przejścia z jednego elementu na drugi nie narzucają nam konieczności użycia poręczy. Szkło jest szlifowane i polerowane.

Wykonanie balustrady całoszklanej, samonośnej, nie jest sprawą prostą, dlatego najpierw wykonujemy szablony drewniane i nawierty w boku schodów. Sam montaż odbywa się około tygodnia po tych pracach przygotowawczych.

Cena balustrad samonośnych

Szklane balustrady, w zależności od kształtu elementów, mają różne ceny.

Elementy prostokątne, romboidalne szacunkowo są wyceniane na 1500-1700zł brutto za metr bieżący liczony wzdłuż biegu schodów.

Ceny te zawierają w sobie komplet prac tj. szablony, szkło, mocowania punktowe.

Użycie szkła laminowanego podnosi koszty prac do około 1700 - 2200zł za metr bieżący, ale też jest to zależne od kształtów szkła.

Cena balustrad z wypełnieniem szklanym na słupkach

Koszt takiej balustrady zależy od wielu czynników. Wycena jest zatem dokonywana indywidualnie dla każdego Klienta.
Przedział cenowy 700-1200zł za metr bieżący.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą. Dokładamy wszelkich starań, aby prowadzona przez nas sprzedaż szklanych balustrad spełniła wszystkie Twoje oczekiwania!

Wybrane realizacje